Get Adobe Flash player
Főmenü
Tanév rendje
Kép találomra
image044.jpg
Címlap Felvételizőknek Általános iskolásoknak Felvételi tájékoztató

postheadericon Felvételi tájékoztató

Felvételi tájékoztató

Tisztelt Szülők!

 

alt

Győri Műszaki SZC
Hild József Építőipari Szakgimnáziuma

H-9021 Győr, Szent István út 1.
OM: 203037
Telephelykód: 010
(+36) 96/528-780
(+36) 96/528-789

Internet: www.hildszki.hu
e-mail: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

alt

Igazgató:                                Józsa Tamás                Tel.:   96/528-781
Pályaválasztási felelős:              Németh Arnold                Tel.:   96/528-784


 

SZAKGIMNÁZIUM:

Induló osztályok: (9. évfolyam) 

felvehető létszám (fő)

tagozat kód

Nyelvi előkészítő: 
angol 32 0401
Nyelvi előkészítő: német 32 0402
Szakgimnázium
32 0411

Tanulmányi területek leírása:

Tagozat kód: 0401

 • 4 évfolyamos + 1 évfolyam nyelvi előkészítő angol nyelvből;
 • szakgimnáziumi kerettanterv szerint oktatott;
 • az első idegen nyelv az angol nyelv;
 • felvétel az általános iskolai tanulmányi eredmények és a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye alapján;
 • a felvételhez egészségügyi alkalmassági megfelelés szükséges;
 • építészet szakmacsoport, építőipari ágazati oktatás folyik; érettségi vizsgával megszerezhető végzettségek: digitális műszaki rajzoló valamint építő- és anyagmozgató gép kezelője;
 • a szakképzési évfolyamok után tervezett kimenet: magasépítő technikus vagy mélyépítő technikus; műemlékfenntartó technikus vagy vízépítő szaktechnikus végzettség megszerzése

 

Tagozat kód: 0402

 • 4 évfolyamos + 1 évfolyam nyelvi előkészítő német nyelvből;
 • szakgimnáziumi kerettanterv szerint oktatott;
 • az első idegen nyelv a német nyelv;
 • felvétel az általános iskolai tanulmányi eredmények és a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye alapján;
 • a felvételhez egészségügyi alkalmassági megfelelés szükséges;
 • építészet szakmacsoport, építőipari ágazati oktatás folyik; érettségi vizsgával megszerezhető végzettségek: digitális műszaki rajzoló valamint építő- és anyagmozgató gép kezelője;
 • a szakképzési évfolyamok után tervezett kimenet: magasépítő technikus vagy mélyépítő technikus; műemlékfenntartó technikus vagy vízépítő szaktechnikus végzettség megszerzése

 

 

Tagozat kód: 0411

 • 4 évfolyamos;
 • szakgimnáziumi kerettanterv szerint oktatott;
 • az első idegen nyelv az angol nyelv vagy a német nyelv;
 • a tanulmányi területre pszichés fejlődési – tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási – zavarral küzdő tanulók is jelentkezhetnek;
 • felvétel az általános iskolai tanulmányi eredmények és a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye alapján;
 • a felvételhez egészségügyi alkalmassági megfelelés szükséges;
 • építészet szakmacsoport, építőipari ágazati oktatás folyik; érettségi vizsgával megszerezhető végzettségek: digitális műszaki rajzoló valamint építő- és anyagmozgató gép kezelője;
 • a szakképzési évfolyamok után tervezett kimenet: magasépítő technikus vagy mélyépítő technikus; műemlékfenntartó technikus vagy vízépítő szaktechnikus végzettség megszerzése

 

A jelentkezőket a központi matematika és anyanyelvi írásbeli felvételi pontszámuk és az általános iskolai eredményük alapján rangsoroljuk. Esélyes a felvételre az a tanuló, akinek az általános iskolai eredménye az érettségi tantárgyakból jó.

A nyelvi előkészítő osztályokba, olyan tanulókat veszünk fel, akik a választott nyelvet legalább 4 évig tanulták, és érdemjegyük legalább jó rendű.


Felvételi pontszámítási rendszerünk két részből áll.

Szerzett pontok:
Maximum
A központi írásbelin szerzett pontszám 100%-a: 100 pont
Hozott pontok: 7. év végi osztályzat
8. félévi osztályzat
Magyar nyelv és irodalom átlagának:    
1-szerese 1-szerese 10 pont
Történelem: 
1-szerese 1-szerese 10 pont
Idegen nyelv: 
1-szerese 1-szerese 10 pont
Rajz:   
1-szerese 1-szerese 10 pont
Matematika: 
1,5-szerese 1,5-szerese 15 pont
Fizika:     
1,5-szerese 1,5-szerese 15 pont
Hozott pont összesen:     
70 pont
Felvételin elérhető összes pont:       
170 pont

Azonos pontszám esetén, a törvényi szabályozáson túl, elsősorban a matematika írásbeli, másodsorban a magyar írásbeli pontszám, majd az általános iskolai matematika, ezután az általános iskolai magyar jegy dönt.

A felvételi pontszámítás érvényes a sajátos nevelési igényű tanulókra is, a szakértői és rehabilitációs bizottság határozata, és írásbeli szülői kérelem figyelembevételével, igazgatói határozatba foglalt egyedi elbírálás szerint.

Az iskola érettségit megelőző évfolyamain – a közismereti oktatással párhuzamosan – az építőipari ágazathoz tartozó szakképesítések szakmai elméleti és gyakorlati oktatása folyik (magasépítő és mélyépítő technikus). Elsődleges célunk a szakmai alapképzés mellett a kétszintű érettségire való felkészítés. A 12. évfolyam végén tanulóink érettségi vizsgát tesznek közismereti és kötelező szakmai tárgyakból. Az érettségi vizsgával megszerezhető végzettség: digitális műszaki rajzoló. Akik sikeres ágazati érettségivel rendelkeznek, iskolánkon belüli technikus képzésre jelentkezhetnek.

Az első szakképzési évfolyamon az ágazathoz tartozó szakképesítések (magasépítő vagy mélyépítő technikus) komplex szakmai vizsgájára történő felkészítés folyik. A tanév végén, sikeres vizsga esetén magasépítő vagy mélyépítő technikus végzettség szerezhető.

A második szakképzési évfolyamon lehetőség nyílik ingyenes ráépülő képzésben, további technikus végzettség megszerzésére. Így a magasépítő technikus végzettségű tanulóink műemlékfenntartó technikus, a mélyépítő technikus végzettségű tanulók pedig vízépítő szaktechnikus végzettséget is szerezhetnek.

A Hildben végzett tanulók többsége továbbtanul, elsősorban építészeti szakirányban, de jó eséllyel jelentkeznek más szakterület főiskoláira, egyetemeire is.
Azon tanulóink, akik technikus végzettséggel szeretnének elhelyezkedni, a munkaerőpiacon számos – biztos egzisztenciát jelentő – lehetőség közül válogathatnak. Saját vizsgaközpontunkban lehetőséget biztosítunk a 4, 7, 9 modulos ECDL vizsga letételére.

A tanítási órákon kívül szakkörökön, sportköri foglalkozásokon, építészeti felmérő táborban, külföldi cserediák programokban, tanulmányutakon, sítáborban, tanulmányi versenyeken vehetnek részt tanulóink. Pályázatokon, regionális és országos szakmai és tanulmányi versenyeken diákjaink rendszeresen kimagasló eredménnyel szerepelnek.

A jelentkezett tanulók egészségügyi alkalmassági vizsgálaton vesznek részt. Felvételt csak az alkalmassági vizsgálaton megfeleltek nyerhetnek. Kizáró okok lehetnek: tér- és mélységlátás hiánya krónikus légzőszervi megbetegedés, epilepszia, mindkét fül halláscsökkenése a beszéd-megértés zavarával, félelem és szédülés magasban, egyensúlyérzés zavara, nem megfelelően korrigálható látásélesség, a statikai rendszer jelentősebb anatómiai rendellenessége.

Iskolánk Győr belvárosában található, könnyen megközelíthető. A távolabb lakók számára a városi kollégiumokban tudunk elhelyezést biztosítani.

Nyitott kapuk napja:

2017. november 14. 15:00
2017. november 16. 15:00
2017. november 28. 15:00

 

4 évfolyamos;  szakgimnáziumi kerettanterv szerint oktatott;  az első idegen nyelv az angol nyelv vagy a német nyelv;  a tanulmányi területre pszichés fejlődési – tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási – zavarral küzdő tanulók is jelentkezhetnek;  felvétel az általános iskolai tanulmányi eredmények és a magyar nyelvi és a matematika központi írásbeli vizsga eredménye alapján;  a felvételhez egészségügyi alkalmassági megfelelés szükséges;  építészet szakmacsoport, építőipari ágazati oktatás folyik; érettségi vizsgával megszerezhető végzettségek: digitális műszaki rajzoló valamint építő- és anyagmozgató gép kezelője;  a szakképzési évfolyamok után tervezett kimenet: magasépítő technikus vagy mélyépítő technikus; műemlékfenntartó technikus vagy vízépítő szaktechnikus végzettség megszerzése

Módosítás: (2017. október 18. szerda, 10:11)

 
Ecdl logoArchicad

Autocad és Civil 3D

archline logo

arcad logo

terc